چگونه می توان کلسترول را با سیر کاهش داد؟ ۳ روش خانگی

سیر به دلیل داشتن آنتی اکسیدان زیاد، یکی از بهترین گزینه ها برای مقابله با کلسترول بالا است. در این مقاله، ۳ راه حل خوب را برای استفاده از خواص آن به اشتراک می گذاریم.

آیا تاکنون فکر کرده اید که آیا کاهش کلسترول با سیر ممکن است؟ شاید تا به حال درباره ارزشهای دارویی فوق العاده این میوه خصوصاً برای سلامتی قلبی عروقی ما شنیده باشید.در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید کلسترول خود را با سیر کاهش دهید، تا زمانی که زندگی سالم و یک رژیم متعادل را طی کنید. مطالعات نشان داده اند که استفاده از سیر برای کاهش کلسترول کارآمد است، پس با این روش شما میتوانید به طور طبیعی به هدف خود برسید.

مردم قرن ها از سیر به عنوان یک ماده ی دارویی استفاده می کردند. مطالعات بیشماری تأثیرات مثبت آن را در درمان مشکلات گوارشی و گردش خون، سرفه، انگل های روده، ذات الریه و سایر موارد تأیید کرده است.

علاوه بر این، این ماده غذایی به بهبود سلامت قلب و عروق شما کمک می کند. به عنوان مثال می تواند به کاهش کلسترول، فشار خون یا تجمع پلاکت ها کمک کند. با این وجود، برای رسیدن به هدفتان به رژیم غذایی سالم و ورزش منظم نیز نیاز خواهید داشت. حال بدون اتلاف وقت به بررسی روش ها بپردازیم.

جویدن حبه سیر

Cloves and heads of garlic.

جویدن سیر ساده ترین روش در میان روش های دیگر است. با این حالی بخش سخت ماجرا این است که شما باید سیر خام را بخورید.

بسیاری از افراد برای جلوگیری از طعم و بوی سیر ، ترجیح می دهند حبه یا قسمت هایی از آن را به طور مستقیم و بدون جویدن، بلع کنند. با این حال، این مطالعه نشان می دهد که این امر می تواند اثربخشی آن را در مقایسه با حالت جویده شده کاهش دهد.

چه چیزی نیاز دارید؟

 • یک حبه سیر خام در روز

چگونه آن را مصرف کنیم؟

 • هر روز شما باید یک حبه سیر خام، به صورت جویده یا خرد شده میل کنید.
 • اگر جویدن آن برای شما دشوار است، می توانید آن را به غذای خود مخلوط یا اضافه کنید، اما نباید آن را بپزید.
 • میتوانید با جویدن برگ های جعفری یا دانه های آنیس پس از خوردن سیر، بو و طعم قوی آن را از بین ببرید.

سیر وآبلیمو

Clean Blood Vessels And Clogged Arteries Naturally With This ...

این مطالعه نشان می دهد که نوشیدن ترکیبی از سیر و آبلیمو، میتواند باعث افزایش سلامت قلب و عروق شود. در این تحقیق روی افراد ۳۰ تا ۶۰ ساله به مدت هشت هفته انجام شد و پس از دو ماه ارزیابی نتایج، نشان داد که استفاده از آبلیمو و سیر باعث کاهش کلسترول افراد شده است.

چه چیزی نیاز دارید؟

 • هشت حبه سیر خام ( سایز متوسط )
 • یک قاشق غذاخوری آبلیمو

چگونه آن را مصرف کنیم؟

 • برای شروع، یک قاشق غذاخوری آب لیمو را با معده خالی( ناشتا ) بنوشید.
 • سپس حبه های سیر خام را در طی روز میل کنید. می توانید آنها را همراه با وعده های غذایی خود مصرف کنید؛ اما توجه داشته باشید که باید از سیر خام استفاده کنید.

سیر سیاه

2+ Surprising Black Garlic Health Benefits + Side Effects - SelfHacked

یکی از راه هایی که می توانید کلسترول خود را با سیر کاهش دهید استفاده از سیر سیاه است. خواص این نوع سیر باعث می شود تا در از بین بردن چربی های باقی مانده، در شریان های شما موثر واقع شود.

یکی از مشکلاتی که خوردن سیر به همراه دارد، بوی زننده آن است. به همین خاطر بسیاری از افراد به دنبال گزینه های دیگری برای رسیدن به خواص درمانی آن میگردند.

با این حال، در بین روشهای پردازشی که برای از بین بردن بوی سیر انجام شده است، استفاده از سیر سیاه بسیار موفق بوده است و روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند. این نوع سیر با بالغ شدن آن در دمای بالا و رطوبت به دست می آید. این روند، رنگ را تیره تر کرده و عطر، طعم و بافت سیر را تغییر می دهد. حبه سیر شکل خود را حفظ می کند اما نرم می شود.

همچنین باید براین نکته تاکید کنیم که برخی از مؤلفه های آن در طی این فرایند بلوغ، افزایش می یابد. این بدان معنی است که سیر سیاه می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان و همچنین عاملی در تنظیم چربی ها، از جمله کلسترول، موثرتر عمل کند.

چه چیزی نیاز دارید؟

 • سیر پوست نشده
 • ظرفی که می تواند برای 1، 2 یا 3 ماه یک درجه حرارت ثابت بین 100 درجه فارنهایت تا 140 درجه فارنهایت (38 درجه سلسیوس تا 60 درجه سلسیوس) را تحمل کند

چگونه آن را درست کنیم؟

 • ابتدا فقط لایه بیرونی غوزه سیر را جدا کنید، نه پوست نزدیک به حبه سیر.
 • سپس آنها را در فویل آلومینیومی بپیچید.
 • بعد از آن، سیرها را درون ظرفی که آماده کرده اید قرار داده و حداقل 2 ماه در آنجا بگذارید. وقتی فضای داخلی سیر سیاه می شود آماده است. بعد از ماه اول می توانیم بررسی کنیم.
 • روندی ساده است، اما به صبر و شکیبایی نیاز دارد.

چگونه آن را مصرف کنیم؟

 • می توانید نیم ساعت قبل از هر سه وعده غذایی اصلی خود یک حبه سیر سیاه میل کنید.

حالا که با یکدیگر هر سه روش را به طور کامل بررسی کردیم، باید به نکته ای مهم نیز بپردازیم. قبل از استفاده از این روش ها برای کاهش کلسترول بهتر است با یک پزشک مشورت کنید. بخصوص کسانی که از مشکلات گوارشی رنج می برند یا کسانی که از داروهای خاصی استفاده میکنند.

منبع: StepToHealth

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق برای وبسایت جورمگ محفوظ است.