هر آنچه که درباره تلسکوپ هابل باید بدانید

این عادلانه است که بگوییم اکثر ما مجذوب فضا هستیم . با توجه به اینکه اکنون دقیقاً به معنای واقعی کلمه در جهان تعلیق شده ایم ، احتمالاً این یک چیز خوب است که همه ما به فضا و چیزی که فراتر از جو ماست علاقه مندیم زیرا هرچه یا هر کس دیگری که در آنجا باشد ، همسایگان ما هستند!

این تلسکوپ از روی یک ستاره شناس نام گذاری شده است

مهندسین و دانشمندان علاقه بسیاری دارند که اختراعات و اکتشافاتشان را بر اساس اسامی دانشمندان نامگذاری کنند و هابل نیز از این قاعده مستثنی نیست.در حقیقت این تلسکوپ حماسی به نام یکی از با استعداد ترین ستاره شناسان دوران،یعنی ادوین هابل نامگذاری شده است.

این دانشمند در اوایل دهه 1900 در اوج کار خود بود که به عنوان اولین دانشمند بیان داشت که فضا همواره در حال گسترش است.

خیلی قدیمی و خسته کننده است!

با توجه به اینکه دانشمندان و مهندسین فضایی در حال حاضر با جدیدترین و بهترین مواد بر روی تجهیزات فضایی خود تا حد امکان با فناوری پیشرفته کار می کنند ، با این حال تلسکوپ هابل بسیار قدیمی و خسته کننده است. این تلسکوپ برای اولین بار در سال 1990 به مدار فرستاده شد و از آن زمان تاکنون در آنجا بوده است. این تلسکوپ امروز در حال استفاده است و به طور عادی در فاصله 350 مایلی از سطح در حال حرکت است.

از انرژزی خورشیدی تغذیه می شود

با توجه به اینكه تلسكوپ هابل بسیار نزدیکتربه خورشید نسبت به کره زمین است و فضای ابری ای برای مقابله با آن وجود ندارد ، معقول است كه از انرژی خورشیدی برای تأمین انرژی استفاده كند. با این حال ، این بدان معنی نیست که از مقدار زیادی استفاده می کند! در حقیقت ، هابل فقط 2800 وات را برای حرکت استفاده می کند . این فقط کمی بیشتر از انرژی مورد نیاز برای جوشیدن یک کتری است! این انرژی به تلسکوپ اجازه می دهد تا در حدود 28000 کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد.

این تلسکوپ یک کشف حماسی به شمار می آید

در آوریل 2018 ، تلسکوپ هابل بار دیگر خبرهای صفحه اول شد ، پس ازآن، این تلسکوپ عالی از لنز گرانشی خود استفاده کرد تا دورترین ستاره را در رکورد قرار دهد. اعتقاد بر این است که نور این ستاره (که از آن زمان Icarus خوانده می شود) حدود 9 میلیارد سال طول کشید تا به ما برسد. با وجود سالخوردگی ، هابل هنوز هم یکی از متنوع ترین تلسکوپ های موجود در زرادخانه ناسا است که باعث می شود اکتشاف هایی از این دست امکان پذیر باشد.

امیدوارم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد:)

شما میتوانید نطرات تان را در بخش نطرات و یا از طریق ایمیل سایت برایمان ارسال فرمایید؛)

منبع:geakycamel.com

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق برای وبسایت جورمگ محفوظ است.