حقایقی تکان دهنده درباره مریخ

شاید بتوان گفت تعداد بسیار کمی از سیارات جذاب تر از مریخ هستند.در طول تاریخ ، فرهنگ ها و جوامع مختلفی این سیاره را مطالعه و پرستش کرده اند و در بسیاری ازافسانه ها و اسطوره های تاریخ نقش پررنگی دارد.

مریخ سیاره ای در منظومه شمسی است که نزدیک ترین همسایه کره زمین بوده واز آنجا که ابرهای گرد و غبار آن را احاطه نکرده اند به راحتی وبه شیوه های بسیار میتوان از زمین نظاره گر این سیاره زیبا بود.

دانشمندان سالها مریخ را مورد مطالعه قرار داده اند و این سیاره شگفت انگیز همچنان پایه واساس بسیاری از ماموریت های فضایی است.استعمار مریخ درگمانه زنی ها وداستان های علمی به وضوح به چشم می خورد زیرا مریخ تنها سیاره ای است که دانشمندان حدس میزنند ممکن است شرایط حیات روی آن وجود داشته باشد.در این مقاله قصد داریم برخی از حقایق تکان دهنده درباره این سیاره مرموز را با یکدیگر مرورکنیم.

این سیاره جرمی تقریبا برابر با زمین دارد

همانطور که می دانیم مدتهاست که از مریخ به عنوان دومین سیاره قابل سکونت برای بشر صحبت می شود و در پیرو همین فرضیه آزمایشات بسیاری همچون اندازه گیری فشار و دمای سیاره در سال های اخیر انجام گرفته است.آنطور که نتایج نشان میدهند، مریخ شرایط فیزیکی مشابهی با زمین دارد واین عامل به فرضیه قابل سکونت بودن مریخ استحکام می بخشد.اما با این حال تنها با یک همسانی فیزیکی نمی توان به طور قطع مریخ را به عنوان دومین سکونتگاه بشر معرفی کرد ونیاز به عوامل و دلایل بیشتری می باشد.

مریخ مکانی بسیاردیدنی وجذاب برای توریست ها خواهد بود!

وقتی به مسافرت می روید چیزهای بسیار جذاب زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید انجام دهید و بالا رفتن از کوه های خیره کننده یکی از بهترین ها می باشد. ممکن است به کوه نوردی علاقه ای نداشته باشید اما بی شک مریخ دارای محیطی بسیار جذاب و خیره کننده می باشد که بلند ترین کوه منظومه شمسی را در خود جای داده است. این کوه آتشفشانی که به المپوس مونس معروف است ارتفاعی برابر 72000 پا دارد!! این در حالی است که باند ترین نقطه کوه اورست تنها تقریبا 29000 پا ارتفاع دارد.

مریخ مکان مورد علاقه ناسا است

مریخ سیاره مورد علاقه ناسا است وبه همین دلیل این سازمان زمان زیادی را در مریخ گذرانده و به اکتشافات و آزمایش های خود می پردازد.این سیاره بسیار زیبا به دلیل اشتراکات بسیاری که با زمین دارد آنرا به مقصد مناسبی برای ماموریت های فضایی تبدیل کرده است.در ماموریتی که برای سال 2020 (امسال)برنامه ریزی شده است ناسا قصد دارد امکان حیات بر روی مریخ را به طور جدی مورد مطالعه قرار دهد واین ماموریت بی شک یکی از تاریخی ترین ماموریت های فضایی خواهد بود.

مریخ بزرگترین طوفان گرد و غبار دارد

مریخ نه تنها دارای بلند ترین کوه منظومه شمسی است ، بلکه بزرگترین طوفان گرد و غبار نیز در آن قرار دارد. این طوفان های حیرت انگیز کل سیاره را در بر می گیرند و بعضی اوقات ممکن است ماهها به طول بینجامند. دلیل این فصل های پر هیاهو و شدید ناشی از مسیر طولانی مدار دور خورشید است.

همانطور که دیدید دلایل بسیاری وجود دارد که مریخ را به سیاره ای جذاب تبدیل کرده است.دانشمندان قصد دارند در ادامه تحقیقاتشان به مطالعه سطح مریخ پرداخته وبا نتایج بدست آمده از ماموریت های فضایی اسرار زیادی را درباره مریخ فاش کنند.

شما چی فکر می کنید؟آیا مریخ می تواند به عنوان دومین سکونتگاه بشر میزبان ما باشد؟! نظراتتان را در بخش دیدگاه ها با ما به اشترک بگذارید.

منبع:geekycamel.com

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق برای وبسایت جورمگ محفوظ است.