پنج تمرین خانگی برای قرنطینه

میدانیم که بخاطر ویروس کرونا باشگاه ها و مراکز ورزشی مجبورند که درهایشان را بسته نگه دارند، اما این به آن معنا نیست که در این روز ها نمیتوان ورزش کرد. در اینجا میخواهیم پنج تمرین خانگی برای ایام قرنطینه را به شما معرفی کنیم.

از آنجایی که بسیاری از فعالیت های ما به علت بحران کرونا به حالت تعلیق در آمده، قرنطینه باعث می شود تا عده ای به سبک زندگی بی تحرک روی آورند. بنابراین ، دانستن برخی از تمرینات خانگی برای سالم ماندن از نظر جسمی و روحی بسیار مهم است.

قبل از شروع باید بگوییم که برای داشتن بدنی سالم تنها ورزش کردن کافی نیست؛ بلکه داشتن رژیم غذلیی و همچنین سبک زندگی سلامت محور نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

1. Marching on the spot ( درجا دویدن )

این تمرین یک روش جالب برای افزایش ضربان قلب شما بدون ایجاد فشار بیش از حد بر روی مفاصل است. پیشنهاد میکنیم این تمرین را در ابتدا برای گرم کردن انجام دهید، زیرا شما را برای نرمش های بعدی آماد ه میکند.

March In Place

2. Burpees

burpees یک تمرین full-body است، زیرا هم زمان باعث افزایش استقامت، قدرت و هماهنگی بسیاری از عضلات بدن میشود. تحقیقات نشان میدهند که این تمرین برای افزایش آمادگی جسمانی و کاهش خستگی بسیار مفید است. البته در ابتدا ممکن است انجام این حرکت کمی سخت باشد.

Burpees gif 6 » GIF Download

3.High-knee jump

این تمرین به افزایش ضربان قلب شما کمک میکند. علاوه بر این ، به تقویت گروه های مختلف عضلانی در بدن نیز کمک می کند. برای مثال این تمرین عضلات شکمی و پایین تنه شما را درگیر میکند. به طور کلی، این تمرین فعالیتی است که حرکت دویدن معمولی را با بلند کردن زانوها در هم می آمیزد.

High Knees | High knee exercise, Knee exercises, Basic workout

4. push-ups ( حرکت شنا )

یکی از تمرین های خانگی برای قرنطینه که نباید آن را فراموش کرد، حرکت شنا است. شیوه های متفاوتی برای انجام این حرکت وجود دارد که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند. افرادی که میخواهند برای دفعات اول این حرکت را انجام دهند، میتوانند زانوهای خود را روی زمین بگذارند. این تمرین علاوه بر تقویت عضلات دست تا حدودی باعث تقویت عضلات شکمی نیز میشود.

Push Up | Workout guide, Exercise, Basic workout

5. glute bridge(پل باسن)

این حرکت علاوه بر عضلات باسن، زمانی که خود را به سمت بالا کشیده و سعی می کنید در همان وضعیت نگه دارید، عضلات شکم و پهلوی شما را نیز درگیر خواهد کرد. این حرکت با درگیر کردن عضلات همسترینگ، سرینی و چهارسر به صورت یکجا می توانند یکی از حرکات شگفت انگیزی باشد که باید به برنامه ورزشی تان اضافه کنید. این حرکت نیز میتواند به روش های گوناگونی انجام شود. ازجمله استفاده از کش، نیمکت و یا تغییر وضعیت دو پا هنگام انجام حرکت.

Glute exercises to do at home | ABITARE | Blog

همانطور که مشاهده می کنید ، هر یک از این تمرینات به شما در تقویت گروهای مختلف عضلانی کمک می کند و همچنین باعث افزایش فعالیت قلبی و عروقی شما نیز میشود. با این حال، شما نتایج را یک شبه یا بعد از یک بار تمرین مشاهده نخواهید کرد. اگر می خواهید از اثرات سبک زندگی بی تحرک در دوران قرنطینه جلوگیری کنید، مهم است که به طور مداوم تمرین کنید.

منبع: steptohealth

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق برای وبسایت جورمگ محفوظ است.